Maximálne pohodlné a vysoko funkčné japonské matrace futon

29.2.2012 | Monika Kovačková | Nábytok | Komentárov 4 |

Ak riešite problémy s malým priestorom a zároveň sú vám blízke moderné materiály, ktoré v sebe snúbia praktickosť aj vzhľadný dizajn, budú pre vás najlepšou voľbou japonské matrace futon. Jedná sa o ručne vyrábané matrace z prírodných vlákien, ktoré vám zaistia nielen komfortné, ale predovšetkým zdravé posedenie či poležanie.

Maximálne pohodlné a vysoko funkčné japonské matrace futon - foto, Hyperbyvanie.sk

Futon objavili Japonci už pred stovkami rokov a dodnes jeho obľuba nepoklesla - naopak, futon sa vďaka svojim kvalitám zabýval v celej Ázii a Európe. Vyhľadávaná sú predovšetkým futovaná lôžka tatami, ktoré sa dajú prakticky rozťahovať a skladať. Spolu s Futonová matracov do vášho bytu vstúpi japonská tradícia, ktorá má množstvo praktických výhod.

Maximálne pohodlné a vysoko funkčné japonské matrace futon, fotka

Na rozdiel od klasických matracov je futon vyrobený iba zo stopercentne prírodných materiálov - základ tvorí vlna alebo bavlna, ktoré sú kombinované s kokosovými, kaučukovými či latexovými vláknami. Rúna z prírodných vlákien sú dostatočne tvrdú a pevnú podložkou pre vaše chrbát, ktorá však zároveň vyvoláva pocit mäkkosti a ľahkosti. Práve táto dokonalá kombinácia blahodárne pôsobí na chrbticu, a preto mnohí lekári odporúčajú práve futon ako predpoklad zdravého spánku aj ako preventívne opatrenie bolesti chrbta. Nie je náhoda, že práve Japonci, u ktorých sú Futonová matrace základným vybavením každej spálne, trpí bolesťami chrbta z celej svetovej populácie najmenej.

Maximálne pohodlné a vysoko funkčné japonské matrace futon, fotka

Práve materiálu by ste mali venovať pozornosť pri výbere Futonová matraca. Bavlnené matrace sa väčšinou vyrábajú v jednoduchom, slabším prevedení za priaznivú cenu. Veľkou výhodou je ľahká manipulácia i údržba matrace-môžete ju zrolovať, vyprášiť, prevetrávať na balkóne atď Cez všetky prednosti majú slabé Futonová matrace jednu veľkú nevýhodu: pomerne rýchlo sa slehávají. Počítajte s tým, že časom sa tvaruje všetok futon, pretože bezchybné pružnosti sa bohužiaľ dosiahne iba použítím umelých materiálov. Ďalším variantom je bavlna, ktorej oceníte predovšetkým vďaka dobrej termoreguláciu, ktorá vás v zime zahreje av lete ochladí. Ak zvolíte si matrac z latexových vlákien, môžete sa tešiť z pružnosti materiálu, kokos zase oplýva vyššou pevnosťou, takže sa nemusíte báť rýchleho preležaniu, ale manipulácia s takýmto typom matraca bude z dôvodu vyššej hmotnosti ťažšie.

Maximálne pohodlné a vysoko funkčné japonské matrace futon, fotka

Vlastnosti futon sú výrazne určované jeho hrúbkou. Matrac by mala byť aspoň desať centimetrov vysoká, ideálne potom pätnásť centimetrov i viac. Zvlášť potom, ak budete používať futon denne, napríklad aj v zloženom stave v podobe sedačky, oplatí sa zvoliť si čo najsilnejší model, ktorý bude pohodlný a zároveň odolný proti zľahnutia. Ak chcete matrac používať len na občasné prenocovanie, voľte slabšie typy, ktoré ľahko zrolujete či preložíte, čím si ušetríte veľké množstvo miesta.

Maximálne pohodlné a vysoko funkčné japonské matrace futon, fotka

Výhody futon pocítite na vlastnej koži hneď po prvej noci. Prírodné materiály dokážu skvele absorbovať a odparovať vlhkosť (až 5x viac než materiály umelé), a preto vám zaistí spánok v príjemnom, hygienickom a suchom prostredí. Futon je tak dokonalou voľbou aj pre alergikov či astmatikov - je veľmi jednoduchý na údržbu a navyše sa v ňom nedrží žiadne škodliviny, ani zdraviu nebezpečné látky, k čomu u matracov umelých môže dochádzať. Pre maximálnu hygienu a čistotu je lepšie zaobstarať si na matraci ochranný prateľný povlak so zapínaním na klasický či suchý zips, ktorý si môžete zvoliť v mnohých farebných prevedeniach, takže sa aj taká "obyčajná" matrace môže stať skvelým módnym doplnkom vášho interiéru. Aj keď futon v sebe nekondenzuje vlhkosť, takže nebude v dôsledku dlhodobého styku s vlhkosťou strácať nič zo svojich kvalít a predností, treba ho občas prevetrať - matrac čas od času otočte alebo ju vyberte, oprite o stenu a nechajte ju "predýchať", ideálne na čerstvom vzduchu a slnku.

Maximálne pohodlné a vysoko funkčné japonské matrace futon, fotka

Ako bolo povedané vyššie, futon môže byť skvelým riešením pre tých, ktorí bojujú s nedostatkom miesta. Futonová matrac sa totiž vyrábajú v dvoch základných typoch rámu: prvý je štandardná posteľový rám, druhý je skladací rám s priečkami - rámy, nech drevené alebo kovové, sú plne skladací, takže nie je problém jednoducho vyrobiť dizajnovú sedačku či kvalitná posteľ. Futon sa vďaka svojej tvarovateľnosti môže stať tiež praktickým prenosným lôžkom.

Maximálne pohodlné a vysoko funkčné japonské matrace futon, fotka

Cena závisí od typu prevedenia a veľkosti matrace, pričom sa bežne pohybuje od troch do desať tisíc. Pred kúpou neváhajte požiadať výrobcu alebo predajcu, aby vám s výberom matraca, predovšetkým úžitkového materiálu, pomohol. Len tak si zvolíte matrac, ktorá s vaším životným tempom udrží krok.

Autor: Monika Kovačková
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex...< Odpovedať

wqwq: ...< Odpovedať

Reebok NFL Equipment Detroit Lions 50 Ernie S: ...< Odpovedať

Ola45: Věřím, že jsou tyto matrace...< Odpovedať

počet príspevkov: 4

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 204 príspevkov

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Ďalšie príspevky »