Spôsoby obnovenia pracovnej dosky stola

30.1.2012 | (hh) | Nábytok | Komentárov 1 |

Ak máte vo vašej pracovni starší stôl, ktorý vám stále slúži a pritom si nechcete zatiaľ ešte kupovať nový, môžeme Vám poradiť niekoľko metód, ako ho vzhľadovo vylepšiť, aby na prvý pohľad nebol znateľný jeho vek.

Spôsoby obnovenia pracovnej dosky stola - foto, Hyperbyvanie.sk

Jeden zo spôsobov inovácie staršieho pracovného stola je, že vymeníme pracovnú dosku za novú. Tento variant je možný iba v prípade, ak je pôvodná doska odmontovateľná. Ak táto doska drží so spodnými časťami pomocou skrutiek, môžeme ju odskrutkovať pomocou akumulátorovej vŕtačky. Ak je stôl lepený, je potrebné vrchnú dosku opatrne odrezať pomocou špeciálneho náradia tak, aby sa spodná časť nepoškodila.

 

Spôsoby obnovenia pracovnej dosky stola, fotka

 

V mnohých prípadoch sa stáva, že počas rokov vniká do spojovacích pazúrov vlhkosť, ale predovšetkým prach a iné nečistoty z vonkajšieho okolia. Tie môžeme po odobratí dosky ľahko odstrániť pomocou pílového listu, ktorý nám pomôže malú poškodenú vrstvu pilovaním odstrániť. Pri tomto pracovnom postupe je potrebné priebežne kontrolovať smer a silu odvrstvovania, aby sa vám neodlomili dôležité výčnelky umiestnené na jednotlivých okrajoch pracovnej dosky.

Ako náhle máte hotové všetky dôležité výrezy, pomocou ktorých je daná súčasť upravená do konečného tvaru, je potrebné ešte pred spojením dohromady zaobstarať jednotlivé časti zodpovedajúcim ochranným náterom. Ak chcete zachovať pôvodnú farbu prírodného odtieňa dreva, postačí naniesť lak proti pohlcovaniu vlhkosti alebo bezfarebné moridlo na voskovej či liehovej báze.

 

Spôsoby obnovenia pracovnej dosky stola, fotka

Ďalší možný spôsob obnovenia vrchnej časti pracovného stola je, keď si plochu starej dosky obrúsite a nalepíte si novú dyhu. Ak máte stôl veľmi starý a chcete zvoliť ešte úspornejšie a pritom spoľahlivé riešenie, potom vám odporúčame potiahnuť si dosku stola tapetou so vzorkou dreveného povrchu. Ak si vyberiete takú tapetu v rovnakom odtieni drevitej farby ako je zvyšok stola, môže vám všetko dokonale splynúť do jedného a na prvý pohľad sa rozdiel ani nespozná.

 (hh)Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

wqwq: ...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 207 príspevkov

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

Ďalšie príspevky »