Pohovka nielen na sedenie

19.7.2007 | Jan Smidak | Nábytok | Komentárov 0 |

Každý z nás relaxuje iným spôsobom. Niekdo má rád pohovku, iný nepohrdne sofou, jednému stačí starý dobrý gauč a sú jedinci, ktorí vyžadujú diván alebo priamo celú sedaciu súpravu. Všetkých ale v ich túžbe spája to, že by sa chceli natiahnuť pekne v pohodlí a na esteticky peknom kuse nábytku.

Pohovka nielen na sedenie - foto, Hyperbyvanie.sk

Pohodlie ako základ

Pohovka, ktorú sme si vybrali, by nám mala sedieť. mali by sme sa v nej cítiť pohodlne. Výška sedenia by mala umožniť, aby sme sa celou plochou chodidla dotýkali podlahy. Žiadna zo svalových skupín tela pri sedení na pohovke nesmie trpieť nadmerným napätím, ale nemala by byť ani v príliš ochabnutej pozícii. V obývačke síce prijímame návštevy, a pri nich sa snažíme sedieť spôsobne a zdravo. Ale potom, čo návšteva odíde, tak sa určite radi len tak povaľujeme a leňošíme. Naša pohovka musí teda niečo vydržať.

Čo takto popcorn pri telke?

Hlavným predpokaldom zdravého sedenia je správne ergonomické riešenie operadla a sedacej časti, prípadne područiek. Ak máme menší byt, tak v prevažnej miere prípadov na pohovke, alebo v kresle aj jeme. A tomu by tiež mal zodpovedať výber sedacieho nábytku a poťahového materiálu. Trvanlivosť pohovky, teda to, aby zostala po dlhú dobu krásna a zachovala si svoj tvar, závisí predovšetkým na kvalite poťahového materiálu. Kým sa pre niektorú rozhodnete, poraďte sa dôkladne s predajcom. Mal by vám o všetkých vlastnostiach poťahového materiálu povedať čo najviac, a pomôcť vám s výberom.

 

Poťah musí ísť dolu

Znečistenie našej pohovky rôznymi typmi škvŕn je skrátka nielen možné, ale veľmi pravdepodobné. Zvlášť pokiaľ sa vo vašej domácnosti nachádza pes, mačka, alebo malé batoliatko a ďalšia iná forma nevyspytateľného dieťaťa. Znečistený poťah pohovky, alebo kresla by mal byť nielen z hľadiska hygieny snímateľný a prateľný najlepšie v automatickej práčke. To platí dvojnásobne, pokiaľ ste milovníkmi svetlých odtieňov sedacích súprav. Niektoré poťahové látky, okrem toho, že sú snímateľné a prateľné, sú dokonca naviac ešte odolné voči tekutinám a ohňu. Vypraný poťah by ste mali naťahovať na pohovku ešte trochu vllhký. Tak si totiž lepšie "sadne" a manipulácia s ním je oveľa ľahšia.

Keď vás motív omrzí, vymeníte poťah

Ľahko snímateľné poťahy majú ešte jednu výhodu. Keď vás farebný motív omrzí, nemusíte hneď meniť celú sedaciu súpravu - stačí zmeniť poťah. Je isté, že poťah vašej sedacej súpravy musí byť tiež príjemný na dotyk. Nehľadiac na to, či je poťahom látka, alebo koža, mal by byť aj priedyšný. Mali by ste tiež vedieť, že výrobca väčšinou poskytuje niekoľkoročnú záruku na farebnú stálosť, ošúpanie, alebo roztrhanie.Text: Michal Kubát

Foto: Machalke, Livingspace, archív autoraDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 13

Diskusia

Článok Pohovka nielen na sedenie zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 223 príspevkov

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Tiffany Sets: , tiffanyjewelry - outlet.net: Tiffany jóias Tiffany &...

Audemars Piguet: bästa schweiziska replika...

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Ďalšie príspevky »