Stolička nesmie kriviť chrbticu

19.7.2007 | Jan Smidak | Nábytok | Komentárov 0 |

Pokiaľ máte to „šťastie“ pracovať v kancelárii, iste poznáte, čo je to, keď vás bolí chrbát . Väčšinu svojho času iste trávite na stoličke pred obrazovkou počítača. Lekári konštatujú ochorenie svalstva a deformáciu kostry, predovšetkým platničiek, a pokrivenie chrbtice.

Stolička nesmie kriviť chrbticu - foto, Hyperbyvanie.sk

Odborníci uvádzajú ako príčinu týchto zdravotných problémov popri nesprávnych pracovných návykoch, neergonomických klávesniciach počítačov a nevhodného osvetlenia aj nesprávne konštruovaný sedací nábytok, ktorý nevyhovuje potrebám tela. Podľa vyjadrenia odborníkov by mala správna stolička spĺňať celý rad predpokladov, vrátane efektívneho systému, ktorý riadi pohyb dynamických častí tela.

Látková klasika

Kancelárske stoličky sú štandardným vybavením každej firmy. Patria sem stoličky, ktoré sú určené na celodenné sedenie, napríklad pri práci s počítačom. Ich poťah je vo väčšine prípadov látkový a sú výškovo nastaviteľné. Ale ak naozaj chcete kvalitnú stoličku, mala by mať výškovo nastaviteľné a anatomicky tvarované operadlo a od ostatných stoličiek sa tie kvalitnejšie odlišujú spravidla dlhšou zárukou (minimálne 3 roky) a možnosťou vybrať si aj kožený poťah. Dajte si pozor na stoličky s kovovými, ostrými, alebo veľmi tenkými nohami, môžu vám nepríjemne poškodzovť drevené, alebo aj laminátové podlahy. A to ako doma, tak aj v kancelárii.

Ergonómiou proti bolestiam

Posedenie pre fajnšmekrov - Ergonomická stolička - umožňuje takzvané dynamické sedenie, teda možnosť meniť polohu tela najmä dopredu do pracovnej pozície a dozadu do pozície relaxačnej. Pritom je dôležité permanentné podopretie chrbtice. Nesmie chýbať ani automatické prispôsobovanie chrbtovej sedacej opierky pohybom trupu, ktoré umožňuje samotný mechanizmus stoličky. Ináč sa chrbtica  prehýna, stáča sa a blokuje dôležité nervy. To potom bráni prekrveniu chrbtových svalov a správnemu fungovaniu vnútorných orgánov. Chrbtica v kŕči je hlavným dôvodom mnohých našich zdravotných problémov. Čím sa teda ergonomická stolička líši od bežnej, kancelárskej stoličky?

Stolička nesmie kriviť chrbticu - foto, Hyperbyvanie.sk

Vždy pohodlná

Táto stolička má permanentné podopretie chrbta vo všetkých polohách. Rovnako ponúka možnosť regulácie prítlaku opierky a nastaviteľnú hĺbku sedačky. Musí mať aj dostatočne široký a hlboký anatomicky tvarovaný sedák a ľubovoľné nastavenie výšky podrúčok. Pri opretí chrbta sa pohybuje sedacia časť, opierka chrbta a aktívna podpora panvy do ergonomicky správnej pozície. Uhol sklonu opierky chrbáta a pružnosť pohybu sa dá nastaviť pákou podľa telesnej hmotnosti a temperamentu pri sedení. Horizontálne nastavenie sedacej časti umožňuje sedačku vyklopiť vpred, čo podporuje prenesenie väčšej váhy na dolné končatiny a udržanie aktívneho sedu. Fakt je, že ergonomické stoličky sú vo vyšších cenových reláciách. Komu ale nie je ľúto investovať do svojho zdravia, nakoniec na tom zarobí.Text: Zdeněk LodyhaDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 10

Diskusia

Článok Stolička nesmie kriviť chrbticu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 214 príspevkov

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Ďalšie príspevky »