Vyberte si vhodný poťah pre vašu sedaciu súpravu

29.3.2011 | Jana Henychová | Obývacie izby | Komentárov 0 |

Každá sedacia súprava vyžaduje špecifickú údržbu, aby si po dlhé roky zachovala priaznivý vzhľad. Ak nedokážeme vylepšiť vzhľad rokmi opotrebovanej pohovky, môže nám to pomôcť vyriešiť vhodná voľba poťahov. Predovšetkým je potrebné vybrať si také poťahy, ktoré budú na mieru sedieť a zároveň ich vzhľad bude ladiť s okolitým vybavením izby. Poťahy na sedacie súpravy sú dostupné v rade rôznych prevedení, ktoré sú odlišné ako kvalitou, tak aj vzhľadom použitých materiálov, vzoriek a kombinácií farieb.

Vyberte si vhodný poťah pre vašu sedaciu súpravu  - foto, Hyperbyvanie.sk

Ak by ste sa rozhodovali pre akýkoľvek látkový poťah, je veľmi výhodný v tom, že sa vám sedacia súprava bude menej opotrebovávať a špiniť. Pôvodný vzhľad pohovky tak bude úplne zakrytý, ale vďaka kvalitnému a dobre vypadajúcemu poťahu môžete získať nový vylepšený vzhľad. A tak môžete za nižšiu cenu v podobe poťahu získať nový pohľad na starú vec. Poťahy sú dostupné v rade rôznych rozmerových prevedeniach a preto nie je problém zaobstarať si ich na mieru pre akýkoľvek druh súpravy. Ak sa rozhodnete experimentovať, môžete si každý diel sedacej súpravy vyzdobiť inak farebným poťahom.

Vyberte si vhodný poťah pre vašu sedaciu súpravu , fotka

Ešte pred samotným nákupom Vám odporúčame zmerať si dĺžku, výšku a hĺbku jednotlivých súčastí vašej súpravy. Vďaka tomu budete môcť vybrať poťahy na sedacie súpravy, ktoré skvele sadnú a budú vyzerať prirodzene. Venujte preto pozornosť výberu správneho materiálu. Ak máte v pláne umiestniť súpravu na slnečné svetlo, kožené poťahy nie sú príliš vhodné, pretože vám budú pohlcovať viac tepla a tým pádom aj môže spôsobiť vyblednutie a stratu farebnosti. Finálne rozhodnutie pri vašom výbere bude mať zrejme dizajn. Poťahy na sedacie súpravy sa vyrábajú v mnohých prevedeniach, riasené či elastické, jedno či viacfarebné, bez vzorov alebo sa vzormi.

Vyberte si vhodný poťah pre vašu sedaciu súpravu , fotka

Prednosťou bavlnených poťahov je pomerne nízka cena, vďaka ktorej sú dostupné pre viac ľudí. Ich nevýhodou je však kratšia životnosť, ktorá je spôsobená nižšou odolnosťou. Problematiku dlhej životnosti naopak vyriešia sedacie súpravy z mikrovlákna. Jedná sa o veľmi rozšírené prevedenie, ktoré je príjemné na dotyk a ľahko sa udržiava. Poťahy na sedacie súpravy z mikroplyšu sú na dotyk veľmi komfortné a sú tiež ľahko udržiavateľné. Kožené poťahy na sedacie súpravy bývajú kvalitnejšie a pevnejšie, ale ich nevýhodou je pomerne náročná údržba a je nutné sa o ne priebežne starať, aby si zachovali pôvodný vzhľad. Poťahy na sedacie súpravy z umelej kože predstavujú univerzálnu cenovo dostupnú variantu, ktorá pôsobí na prvý pohľad luxusným dojmom, avšak kvalita materiálu je zvyčajne oveľa nižšia oproti prírodnej koži. Môžu ale nájsť uplatnenie v rodinách, v ktorých sa nachádzajú alergici.

Vyberte si vhodný poťah pre vašu sedaciu súpravu , fotka

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Vyberte si vhodný poťah pre vašu sedaciu súpravu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 227 príspevkov

Franck Muller Klokker : Klokker Factory Onlin: swiss kopi klokker aaa + sveitsiske...

NOOB Factory replica watches,JF Factory repli: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Tiffany Sets: , tiffanyjewelry - outlet.net: Tiffany jóias Tiffany &...

Audemars Piguet: bästa schweiziska replika...

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Ďalšie príspevky »