Infrakabíny pre oddych a relaxáciu

14.9.2011 | Jana Henychová | Sauny, soláriá, vírivky | Komentárov 0 |

Ak bývate v rodinnom domčeku, disponujete dostatočnými priestorovými možnosťami a zároveň chcete urobiť niečo prospešné pre svoje zdravie, môžete si nechať zhotoviť tzv. infrakabínu, nazývanú tiež infrasauna.

Infrakabíny pre oddych a relaxáciu  - foto, Hyperbyvanie.sk

Infrakabína pre pohodlné posedenie a prehriatie celého tela je princíp, ktorý sa podobá bežnej saune na teplý vzduch. Zásadný rozdiel spočíva ale v tom, že infrakabínu nezahrievajú saunové kachle, ale funguje na základe panelov vyžarujúcich infračervené svetlo, ktoré je v malej miere zdraviu prospešné. Ľudský organizmus sa tak dokonale prehreje. Aj tu je možnosť nastavenia optimálnej teploty tak, aby každému vyhovovala a cítil sa pohodlne. Ďalšie drobná odlišnosť oproti bežnej saune je v spôsobe pobývania. V infrakabíne dochádza k ohrievaniu nielen povrchu tela, ale preniká až do hĺbky tkaniva a tak sa prehrievajú všetky časti tela rýchlejšie ako pri bežnom saunovaní. A preto sa doba pobytu v infrakabíne bežne všeobecne odporúča približne 20 až 40 minút pri teplotách od 50 do 60 ° C.

Infrakabíny pre oddych a relaxáciu , fotka

Infrasauna predstavuje účinný a vyvážený systém pri liečbe rôznych druhov chronických reumatických a astmatických ochorení. Ďalej môže poskytnúť úľavu svalom a stuhnutým kĺbom. Tiež dokáže eliminovať mnoho kožných problémov. Rovnako tak môže byť doplnkom pre spaľovanie kalórií. Vďaka prehrievaniu celého tela pomocou infračervených lúčov odplavuje z tela nežiaduce látky. V neposlednom rade značnou mierou obmedzuje stres a únavu. Vďaka rýchlemu prenosu tepla sa prehriatie dostaví pomerne rýchlo. Tepelná zložka infračervených lúčov tak výraznou mierou zaručuje liečebný účinok. K samotnému ohrevu organizmu dochádza prenosom tepelnej energie prostredníctvom infračerveného žiarenia v neviditeľnej časti spektra, nie ohrevom od horúceho vzduchu, ako u bežnej sauny s vykurovacím telesom.

Infrakabíny pre oddych a relaxáciu , fotka

Ďalšia výhoda, ktorú infrakabína má, je oveľa nižšia okolitá teplota vzduchu vo vnútri. Táto vymoženosť môže otvoriť hranice možností niektorým ľuďom, ktorí zo zdravotných dôvodov do klasickej sauny nemôžu. Záleží však individuálne na zdravotnom stave každého z nás a pre dlhodobé využívanie takéhoto zariadenia je lepšie sa poradiť s lekárom. Inak infrasauny nachádzajú veľmi široké uplatnenie v zdravotníctve a športových centrách, ale ak máte možnosť, môžete si ju nechať postaviť v dome.

Infrakabíny pre oddych a relaxáciu , fotka


Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Článok Infrakabíny pre oddych a relaxáciu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 207 príspevkov

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

Ďalšie príspevky »