Infrasauny: Zdravé, ekonomické a moderné

22.11.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Sauny, soláriá, vírivky | Komentárov 0 |

Saunovanie v infrasaunách sa stáva veľmi populárnym u širokej verejnosti a nie je sa čomu diviť. Saunovanie má preukázateľné účinky na ľudské zdravie a duševnú spokojnosť.Infrasauny podporujú spaľovanie kalórií, zlepšujú krvný obeh, blahodárne pôsobia na kĺby, kožu, imunitný a kardiovaskulárny systém. Sú takým Vaším "domácim lekárom". Navyše všetky typy infrasáun majú veľmi nízku spotrebu spravidla ako príkon žehličky. Úvodné zostavenie infrasauny je triviálne a väčšinou neprekročí 30 minút, možno ju zostaviť na akomkoľvek rovnom povrchu bez stavebnej prípravy. Infrasauny možno užívať už počas 10 minút od zapnutia ohrevu.

Infrasauny: Zdravé, ekonomické a moderné - foto, Hyperbyvanie.sk

Infrasauny podporujú spaľovanie kalórií, zlepšujú krvný obeh, blahodárne pôsobia na kĺby, kožu, imunitný a kardiovaskulárny systém. Sú takým Vaším "domácim lekárom". Navyše všetky typy infrasáun majú veľmi nízku spotrebu spravidla ako príkon žehličky. Úvodné zostavenie infrasauny je triviálne a väčšinou neprekročí 30 minút, možno ju zostaviť na akomkoľvek rovnom povrchu bez stavebnej prípravy. Infrasauny možno užívať už počas 10 minút od zapnutia ohrevu.

Princíp infrasauny

Infračervená časť slnečného žiarenia zahreje ľudské telo, bez toho, aby sa zohrial okolitý vzduch. Na tomto princípe fungujú aj infračervené tepelné kabíny. Ohriať sa v tejto infrakabíne je teda vlastne rovnaké, ako keď za jarného dňa vykuknú slnečné lúče, my sa necháme hriať ich dotykmi a zdá sa nám, že je oveľa teplejšie, než by tomu zodpovedá teplota vzduchu. Ako náhle sa však slniečko schová za mraky, pripadá nám, že sa zrazu prudko ochladilo. Teplota vzduchu je ale v skutočnosti stále rovnaká, iba na nás prestali dopadať slnečné lúče a teda aj zahrievajúca infračervená energia. S infrasaunou si môžete vlastný zdroj tohto príjemného prírodného tepla priniesť až domov.

Infrasauny: Zdravé, ekonomické a moderné, fotka

Japonský vynález

"Saunovanie" v infračervenej kabíne je založené na princípe emisie infračerveného žiarenia špeciálnymi keramickými žiaričmi, ktoré si nechal patentovať dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku už v roku 1965. Toto infračervené žiarenie prehreje telo hlboko do svalového tkaniva a k intenzívnemu poteniu tak dochádza už pri teplote okolo 50 ° C v prostredí, ktoré nezaťažuje organizmus. Po celú dobu pobytu v kabíne dýchate vzduch o teplote 20 až 55 ° C, pretože 80 - 90% vyžarovaného tepla vstrebe vaše telo a len zvyšok sa rozptýli do priestoru kabíny. To je zásadný rozdiel medzi klasickou saunou a infrasaunou.

Postup pri prehrievaní

Čas predhriatia na prevádzkovú teplotu je závislý na veľkosti kabíny a pohybuje sa v rozmedzí 5 až 10 minút. Pri spustení kabíny a nastavení teploty a dĺžky prehrievacej teploty máte akurát čas na vlažnú sprchu, ktorá zvýši efekt potenia, ktorá je oproti klasickej saune dvakrát až trikrát intenzívnejšia. Dôležitý je pri saunovaní aj pitný režim, dostatok tekutín totiž významne ovplyvňuje intenzitu potenia. Dĺžka pobytu v saune je individuálna a pohybuje sa v rozpätí 25 až 40 minút pri teplote 65 ° C. Za túto dobu vaše telo spáli približne 700 kalórií absolútne bez záťaže. Spoločnosť Kapitán Interiéry ponúka širokú škálu rozmerových prevedení aj výberu použitej dreviny. Kvalitou spracovania sa radíme medzi špičku v odbore. Prednosťou tejto spoločnosti je bezplatné zameranie a výpočtovej zákazky vrátane odborného poradenstva.
 

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Kapitan Interiery, s.r.o.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Infrasauny: Zdravé, ekonomické a moderné zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »