Vaňa s masážnymi tryskami

24.1.2012 | Monika Kovačková | Sauny, soláriá, vírivky | Komentárov 0 |

Kúpele sú hojne navštevovaným a vyhľadávaným miestom predovšetkým kvôli liečebným a relaxačným kúram a procedúram, pri ktorých sa využívajú najviac dva dary prírody - voda a vzduch. Kúpeľa a pitie pramenitej vody, inhalácie a pohyb na čerstvom vzduchu majú na organizmus človeka ďalekosiahle blahodarné účinky. Využite tých najlepších liečebných vlastností týchto prírodných živlov a preneste si kúpele do svojich kúpeľní v podobe vaní s masážnymi tryskami.

Vaňa s masážnymi tryskami - foto, Hyperbyvanie.sk

Masážna vaňa je stále bežnejším relaxačným prístrojom v moderných kúpeľniach. Očistné účinky kúpeľa sú v prípade vaní s tryskami mnohonásobne umocnené hydro či air masážami, ktoré majú na človeka silný pozitívny vplyv a to ako po fyzickej, tak po psychickej stránke. Masážne vane nie sú priestorovo náročné - sú najčastejšie dimenzované pre jednu alebo dve osoby a výberu ponúkajú ako klasické, tak rohové či asymetrické prevedenie. K videniu je aj riešenie v kombinácii so sprchovacím kútom či celé masážne sprchovacie boxy.

Vaňa s masážnymi tryskami, fotka

Trysky zabudované do masážnych vaní umožňujú najčastejšie dva druhy masáží-jednoducho povedané, ponúkajú masáž vodou alebo vzduchom. Hydro-masážny systém je založený na princípe vodných strekov a vaňa tohto typu sa nazýva vírivka. Air-masážny systém zase vodu rozhýbava pomocou prúdov vzduchu vstrekovaných tryskami na dne vane a zaisťuje tak tzv. perličkovú kúpeľ. Ideálne je zvoliť si masážnu vaňu, ktorá umožňuje kombináciu oboch týchto systémov, prípadne je ešte doplnená tzv. turbo-masážou. Podľa množstva trysiek a ich funkcií sa samozrejme líši aj cena vane. Cena štandardne vybavenej vane, ktorá vám dobre poslúži na regeneráciu a relaxáciu, sa pohybuje v rozmedzí 1313 až 2100 eur. S kvalitou a nadštandardným vybavením rastie cena, ktorá sa môže vyšplhať až k 10500 eurám.

Vaňa s masážnymi tryskami, fotka

Hydro-masáž

Vírivý systém je založený na cirkulácii vody, ide teda o masáž vodou. Pri hydro-masáži je voda z vane čerpadlom odsávaná a prevzdušnená je vháňaná späť do kúpeľa tryskami v stenách vane. Na bokoch vane sa najčastejšie nachádzajú maxitrysky, v zadnej časti mikrotrysky a v mieste pre nohy príjemné uvoľnenie navodzujú rotujúce trysky. Intenzitu a silu vírenia si môže každý individuálne navoliť vďaka ľahko ovládateľnému elektrickému regulátoru. Ovládače sú najčastejšie pripevnené k okrajom vane; u lacnejších typov sa jedná o tlačidlové ovládače, drahšie typy ponúkajú digitálne ovládanie prostredníctvom multifunkčného displeja. Každý vírivý systém navyše obsahuje samoodvodňovací systém - to znamená, že pri vypustení vane odteká voda automaticky aj z potrubia masážnych trysiek. Pokiaľ chcete mať istotu, stavte na potrubie z nemäkčeného PVC, ktoré sa inštaluje v naklonenej pozícii.

Vaňa s masážnymi tryskami, fotka

Air-masáž

Air-masáž, teda masáž vzduchom, je typická pre perličkový systém, ktorý namiesto vody vháňa do trysiek na dne vane predhriaty stlačený vzduch, ktorý v podobe bubliniek jemne masíruje a nadnáša telo a tým poskytuje intenzívny pocit ľahkosti. Účinná vzduchová masáž predpokladá výkonné trysky s kvalitnými záklopkami, ktoré komory trysiek ochránia pred zaplavenie vodou v čase, keď nie je spustené dúchadlo. Air-systém sa ovláda podobne ako hydro-masáž regulátorom.

Vaňa s masážnymi tryskami, fotka

Oba dva systémy môžete navyše s skombinovať s turbo-systémom. Jedná sa o prevzdušnenie, ktoré dodáva masážam na intenzite, pretože vzduch je do trysiek vháňaný pod väčším tlakom. Vzduch je navyše predhrievaný, takže prúd vychádzajúci z trysiek môže byť teplý až horúci. Turbo-trysky sú navyše vybavené pohyblivým senzorom a tak si smer relaxačných prúdov môžete nastaviť podľa svojich potrieb.

Vaňa s masážnymi tryskami, fotka

Masážne vane sú dostupným a praktickým spôsobom, ako si v pohodlí domova dopriať upokojujúcu masáž deň čo deň.

Autor: Monika Kovačková
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Článok Vaňa s masážnymi tryskami zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 206 príspevkov

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Ďalšie príspevky »