Závesná posteľ pre okrasu, relaxáciu aj zdravý spánok

7.1.2013 | Monika Kovačková | Spálne | Komentárov 1 |

Len máloktorá spáľňa našich domácností sa môže pochváliť závesnou posteľou, a to predovšetkým z toho dôvodu, že sme si zvykli považovať to, čo je originálne, netradičné a nápadité, zároveň za nepraktické pre každodenné použitie. To však nie je prípad závesných postelí, ktoré za exotickým vzhľadom skrývajú vysokú kvalitu, a preto sú propagované aj odborníkmi pre zdravý spánok. Preto, pokiaľ plánujete výmenu klasického, a tak trochu všedného lôžka za niečo originálnejšie, bude pre vás závesná posteľ trefou do čierneho.

Závesná posteľ pre okrasu, relaxáciu aj zdravý spánok - foto, Hyperbyvanie.sk

Závesná posteľ zaujme na prvý pohľad. Vznášajúce sa lôžko zavesené k stropu dekoratívnymi reťazami, lanami či tyčami dáva spálni exotický pôvab a čaro vzdialených teplých krajov. Celá konštrukcia navyše pôsobí veľmi odľahčene a vzdušne, a preto je závesná posteľ ideálna do stiesnených a malých priestorov. Z hľadiska vzhľadu bodujú závesné postele na plnej čiare. U lôžka určeného na každodenné spanie je však dôležitejšie zdravotné hľadisko – aj v tejto oblasti závesné postele obstáli.

Závesná posteľ pre okrasu, relaxáciu aj zdravý spánok, fotka

Závesná posteľ pre okrasu, relaxáciu aj zdravý spánok, fotka

 

Zdravé závesné lôžko by pre kvalitný spánok malo spĺňať rovnaké parametre ako lôžko klasické. Predovšetkým dbajte na to, aby bolo celé vyrobené z kvalitných materiálov, malo zdravotný matrac a rošt pre jej dostatočné odvetrávanie. Vhodné lôžko je nevyhnutné pre celkovú regeneráciu tela a načerpaniu novej energie.

Závesná posteľ pre okrasu, relaxáciu aj zdravý spánok, fotka

 

Závesné lôžko je zdravé aj pre psychiku – pokiaľ si zvolíte modely s lanami či reťazami, budete sa môcť na posteli mierne pohupovať a lôžko sa svojimi pohybmi bude prispôsobovať vašim pohybom. Tým posilníte a skvalitníte svoj spánok a podporíte proces relaxácie a uvoľnenia. Rôzne kolísanie, pohupovanie sa v psychoterapii používa pre ukľudnenie už tisíce rokov. Dôkazom účinku tejto metódy je snáď každé kľudne spiace bábätko v kolíske.

Závesné postele sú veľmi bezpečné, lebo laná (tyče, reťaze, atď.) a skoby majú vysokú nosnosť, a to až niekoľko sto kilogramov. Niektoré modely majú dokonca závesný mechanizmus, pomocou ktorého posteľ vytiahnete a bezpečne ukotvíte na strope. Tieto nevšedné lôžka vám tak môžu pomôcť nielen pri problémoch s nespavosťou, ale aj s nedostatkom miesta.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2

Diskusia

lucia: Mala bysom zaujem o takuto...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 202 príspevkov

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Ďalšie príspevky »