Sťahujte sa, maľujte a zariaďujte bez problémov. Základom je dobrá príprava

21.7.2015 | | Spálne | Komentárov 0 |

"Kam ideš tento rok na dovolenku?" "Akurát tak na maltu ..." Ak sa aj vy tento rok cez dovolenku sťahujete, maľujete alebo zariaďujete nový byt, máme pre vás niekoľko tipov, ako sa na celú akciu dobre pripraviť a ešte sa pri tom dobre vyspať.

Sťahujte sa, maľujte a zariaďujte bez problémov. Základom je dobrá príprava - foto, Hyperbyvanie.sk

Maľovanie a sťahovanie nikdy nie je záležitosťou jedného dňa, ba ani víkendu. Pred samotným začatím prác by ste mali mať jasný plán a tiež počítajte s tým, že dôjde k zdržaniu. Vždy si preto pripočítajte deň práce navyše. Ak by ste náhodou všetko zvládli skôr, deň odpočinku vám rozhodne príde vhod.

Na maľovanie je najdôležitejšia príprava

Aj keď by ste možno zvládli vymaľovať celý byt za jeden deň, nerobte to. Nová farba potrebuje schnúť a občas ešte druhý náter. Navyše musíte niekde spať a spánok v miestnosti, ktorá páchne novou farbou, nie je práve ideálny. Aspoň jednu miestnosť preto pred valčekom s farbou uchráňte. Poslúži vám ako základňa.

Pred samotným maľovaním je najdôležitejšia príprava. Čo najviac vecí vynoste von a zvyšný nábytok odsuňte do stredu miestnosti. Všetko dobre obaľte igelitom a nezabudnite olepiť ani zásuvky a radiátory. Igelit v hrubšej vrstve samozrejme patrí aj na podlahu.

A čo keď je vymaľované?

  • Zošrabte škvrny od farby alebo ich očistite handričkou namočenou do vody s octom. Farba sa potom nebude rozmazávať a robiť šmuhy.
  • Zápachu po maľovaní sa zbavíte tým, že do miestnosti dáte misu s vodou alebo rozpolenú cibuľu.

 

Zbaľte sa ako na dovolenku

Maľovanie, sťahovanie a najmä zariaďovanie nového bytu je skvelá príležitosť pre generálne upratovanie. Pred sťahovaním nábytku z neho totiž musíte vytiahnuť všetok obsah a môžete si dobre rozmyslieť, čo doň zase vrátite. Aj preto je lepšie začať baliť od dôležitých vecí ako od dekoratívnych predmetov a drobností, bez ktorých by ste sa ľahko obišli.

Veci ukladajte do popísaných krabíc, základné oblečenie, lieky a hygienu si ale zbaľte do cestovného kufra a majte ho pri posteli. Keď vás totiž v tom sťahovacom zmätku rozbolí hlava a vy neviete, kam ste zabalili lieky, nie je to práve príjemné. Kufor by mal obsahovať rovnaké veci, ako keď idete na dovolenku plus malú desiatu.

Využite sťahovanie k nákupu nového matraca

Aby ste mali na zariaďovanie a maľovanie dostatok síl, potrebujete sa dobre vyspať. Počas sťahovania to samozrejme nepôjde ľahko, pretože budete mať hlavu plnú starostí a nič nebude na svojom mieste.

Vynahraďte si to preto v novom byte! Pri sťahovaní sa zbavte starého matraca, pretože už je určite plný roztočov a ďalších nečistôt. Nový matrac vyberajte s ohľadom na svoj vek, telesné dispozície a zdravotný stav. Široký výber ponúkajú napríklad Matrace Tropico.

Ak trpíte alergiou, voľte matrac z priedušného materiálu. Priaznivcov zdravého životného štýlu iste zaujmú matrace z BIO peny a kto počíta každú korunu, môže vyberať z matracov, na ktoré sa vzťahuje akcia 1 + 1 zadarmo.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Sťahujte sa, maľujte a zariaďujte bez problémov. Základom je dobrá príprava zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 202 príspevkov

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Ďalšie príspevky »