Soľné lampy ako dekorácia a súčasť zdravého životného štýlu

22.4.2011 | Jana Henychová | Svietidlá, osvetlenie | Komentárov 0 |

Ak si chcete zaobstarať nejakú dekoráciu do spálne alebo obývačky, môžete si zakúpiť niektoré z okrasných soľných lámp, ktoré vám okrem ozdoby môžu poskytnúť doplňujúci prostriedok k prevencii zdravého životného štýlu.

Soľné lampy ako dekorácia a súčasť zdravého životného štýlu  - foto, Hyperbyvanie.sk

Brúsená soľná lampa s dreveným podstavcom používa ako energetický zdroj buďto elektrinu sa žiarovkou alebo zapálenú sviečku. Najčastejšie ju môžeme vidieť v oranžovom alebo ružovkastom sfarbení, ktoré ladia s akýmkoľvek odtieňom dreveného nábytku. Ak ste sa rozhodli vytvoriť skôr chladnejšiu atmosféru, potom je ideálny niektorý z odtieňov modrej alebo zelenej. Samotné soľné kryštály obsiahnuté v lampe majú veľmi pozitívny účinkov na ľudské zdravie. Najmä sa odporúčajú pre liečenie astmy, alergií, respiračných problémov, ochorení dýchacích ciest alebo choroby krvného obehu. Predovšetkým ale celkovo a dlhodobo zlepšujú imunitu organizmu. Vďaka svojim krásnym a bohatým farebným odtieňom sa používajú v terapii s farbami. Ich upokojujúce svetlo pomáha ľuďom trpiacim nespavosťou.

Soľné lampy ako dekorácia a súčasť zdravého životného štýlu , fotka

Soľná lampa je prírodný ionizátor, ktorý efektívne uvoľňuje negatívne ióny. Účinok ionizácie sa zvyšuje zahrievaním soľného kryštálu. Škodlivý efekt elektrického smogu, vyplývajúce z koncentrácie pozitívnych iónov, zhoršuje kvalitu vzduchu a následkom toho negatívne ovplyvňuje našu fyzickú a psychickú rovnováhu. Zdroje, ktoré vyžarujú najviac škodlivých pozitívnych iónov, sú predovšetkým monitory počítačov, televízne prijímače a rádiá. Rovnako tak môžu byť zdrojom tejto negatívnej energie aj elektrické priamotopy, ohrievače, vysávače, mikrovlnné rúry a mnoho iných domácich spotrebičov. Ak sa dlhodobo pohybujete alebo dokonca bývate v prostredí fajčiarov, potom pre vás soľné lampy môžu byť kvalitným prostriedkom na čistenie a eliminovanie ovzdušia v prostredí tabakového dymu.

Soľné lampy ako dekorácia a súčasť zdravého životného štýlu , fotka

Ručne opracovaná soľ tak vrhá svetlé a tmavé odtiene rovnakého druhu farby. Pôsobí príjemne na fyzickú i psychickú stránku človeka. Všeobecne sa odporúča všetkým, ktorí majú záujem o zlepšenie prostredia, v ktorom trávi svoj voľný čas. Vzhľadom k liečivým účinkom a modernému dizajnu nachádzajú lampy mnohoúčelové využitie. Môžeme si ho vybaviť ako do obývacích miestností či spální tak aj do detských izieb. Môžu byť ideálnym doplnkom na posedenie pri televízore, ale rovnako tak pri počítači v pracovni.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Soľné lampy ako dekorácia a súčasť zdravého životného štýlu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 213 príspevkov

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Ďalšie príspevky »