Bodovky bodujú

18.4.2012 | Monika Kovačková | Svietidlá, osvetlenie | Komentárov 0 |

Umelému osvetleniu v interiéri väčšinou nevenujeme príliš veľkú pozornosť, avšak spôsob osvetlenia je jedným z hlavných kritérií, ktoré určujú a vykresľujú celkovú atmosféru izby. Vybrať vhodné svietidlá nie je jednoduché, pretože izba musí byť vo všetkých svojich funkčných zónach dostatočne osvetlená, ale svetlo nesmie byť rušiace a navyše sa musí dokonale prispôsobiť konkrétnym požiadavkám obyvateľov izby - osvetlenie izby by malo vytvárať optimálne podmienky pre prácu a zároveň navodzovať príjemnú atmosféru pre relaxáciu . Svetlo môže byť jemným doladením interiéru i hlavnou dominantou priestoru. Moderné svietidlá sú navyše dizajnované tak, aby sa vedľa svojej praktickej funkcie zároveň stali interiérovými dekoratívnymi doplnkami.

Bodovky bodujú - foto, Hyperbyvanie.sk

Obstáť v silnej konkurencii a predovšetkým plniť množstvo požiadaviek kladených na svietidlá sa skvele darí bodovému osvetleniu. Osvetlenie možno všeobecne rozdeliť na centrálne a lokálne. Hlavnými, centrálnymi svietidlami sú vo väčšine slovenských domácností klasické lustre, ktoré sú zvyčajne umiestnené v strede miestnosti, aby rovnomerne osvetľovali celý priestor izby. Vymeňte klasiku za modernejšie poňatie a vyskúšajte centrálnej svietidlá s bodovkami. Pre bodové svetlá je charakteristický nadčasový dizajn, použitie moderných materiálov a výber z veľkého množstva atypický tvarov, takže nech je váš interiér zariadený v akomkoľvek štýle, z bodového osvetlenia si iste vyberiete.

Bodovky bodujú, fotka

Najširšie uplatnenie majú bodové svietidlá v podobe lokálneho osvetlenia a stávajú sa tak módnym variantom klasických stolových a stojatých lámp. Bodovky skvele nasvietia i tmavšie zákutia, vnútorné priestory skríň a vitrín či zaujímavé predmety alebo umelecké diela, vďaka čomu interiér získa zvláštny a nevtieravý pôvab.

Bodovky bodujú, fotka

Trocha svetelnej inšpirácie

Vďaka svojej rozmanitosti sa bodové osvetlenie hodí do všetkých miestností interiéru. Popustite uzdu svojej fantázii a vyčarujte s bodovkami rôznej intenzity i farby doslova zázraky. Kuchyňa si vyžaduje dobré a funkčné osvetlenie nielen pre jednotlivé pracovné zóny, ale aj pre priestory slúžiace na stolovanie. V priestore kuchynskej linky určite oceníte bodovky s natáčacím efektom, vďaka ktorému nasmerujete svetlo presne tam, kam potrebujete. Nad jedálenským stolom sa zase bude skvele vynímať lišta s bodovým osvetlením, so zreteľom na najnovšie trendy môžu byť bodovky zabudované aj priamo v strope. Nezabudnite ani na osvetlenie vnútra kuchynských skriniek či kuchynského baru, kde svetlo bude pôsobiť mimoriadne dekoratívne.

Bodovky bodujú, fotka

V obývacej izbe sa vždy kladie najväčší dôraz na centrálne osvetlenie, teda svetlo nad konferenčným stolíkom. Nemusíte sa obmedzovať na výrazné lustre, ktoré sa vždy po čase okukajú. Osvetlenia prostredníctvom bodovek zabudovaných v strope alebo umiestnených na lištách či stenách, pôsobia elegantne a ľahšie ho zladíte s dizajnom celej izby. Veľmi originálne a dekoratívne pôsobí aj nasvietenie priestorov, ktoré sú mnohokrát z hľadiska osvetlenia zanedbávané - skúste bodovky rozmiestniť aj okolo pohovky, kresiel na čítanie alebo nimi nasvietiť estetický prvok obývacej izby, akým môže byť napríklad soška, palma či starodávna komoda.

Bodovky bodujú, fotka

Predovšetkým v spálni musí svetlo plniť funkciu relaxačného a náladového zdroja, preto sa nebojte použiť farebné žiarovky a filtre, ktoré vytvoria požadovanú atmosféru. Módnym hitom sú bodovky v podobe rampy nad lôžkom. Osobnú intimitu dokážu bodovky vytvoriť aj v kúpeľni. Tu sú však okrem estetických parametrov dôležité parametre bezpečnostné kvôli extrémne vlhkému prostrediu. Do kúpeľne voľte zásadne nízkonapäťové osvetlenie (do 12 V) z kvalitných zliatin odolných proti vlhkosti - aj tieto požiadavky bodovky smelo naplnia. Vďaka otočnému mechanizmu niektorých bodoviek môžete nasvietiť presne to, čo potrebujete (napríklad zrkadlá); použitím farebných svetelných zdrojov s variabilnou intenzitou zase priestoru dodáte zaujímavú plastickosť.

Bodovky bodujú, fotka

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2

Diskusia

Článok Bodovky bodujú zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »